A Civil faluban megjelenő szervezetek közül talán a Magyar Katolikus Karitász a legismertebb országszerte. Jóformán minden faluban jelen vannak, segítenek, szervezkednek, gondoskodnak. Elsőre talán nem is gondolnánk, hogy helyük van a plébánián kívül is példáu egy ifjúsági fesztiválon. A Karitász azonban az a szervezet, akik megtanítanak mindnyájunkat tenni a jót vagyis éppen azt, amit Jézus kért tőlünk.
Az alábbiakban a Magyar Katolikus Karitász bemutatkozását olvashatjátok, melyet az oldalukon is megtalálhattok:
“A Katolikus Karitász egyházi jogi személyiségű közcélú humanitárius szervezet, amely korra, nemre, felekezeti hovatartozásra való tekintet nélkül segíti a rászorulókat szociális, egészségügyi intézmények fenntartása és különböző segélyprogramok, akciók útján.
Munkánkat a nagy nemzetközi segélyszervezetek által kidolgozott és elfogadott alapelvek, szabványok határozzák meg. Legfontosabbnak azt tartjuk, hogy a karitász hálózatban dolgozó önkéntes és hivatásos munkatársak személyes szeretete jusson el az általunk támogatott emberekhez. A szeretetszolgálatot közösségben gyakoroljuk és ezekbe a közösségekbe szeretettel várunk minden érdeklődőt.
Az istenszeretetben gyökerező felebaráti szeretet elsődlegesen minden egyes hívő feladata, ugyanakkor az egész egyházi közösség feladata is minden szinten: a helyi közösségektől kezdve a részegyházakon (egyházmegyéken) át az egész világegyházig. Az Egyháznak mint közösségnek is gyakorolnia kell a szeretetet. Ez viszont megköveteli, hogy a szeretetnek meglegyenek a szervezetei ahhoz, hogy a közösségi szolgálatot rendezetten tudja végezni (XVI. Benedek pápa Deus caritas est kezdetű enciklikája a keresztény szeretetről). A Karitász tehát egyszerre mozgalom és intézmény. Mozgalom, amelyben önkéntesek dolgoznak és intézmény, amely a Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezeteként a munkához szükséges kereteket adja meg.
8 fő tevékenységi körben végezzük munkánkat:
- Idősek és betegek
- Rászoruló családok
- Fogyatékkal élők, megváltozott munkaképességűek
- Szenvedélybetegek
- Hajléktalanok
- Hátrányos helyzetű kisebbségek
- Üldözött keresztények és menekültek
- Humanitárius katasztrófák áldozatai“
A képek a Karitász oldaláról és Facebook-oldaláról származnak.